Gruodžio 3 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje bus surengtas Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatas, kuriame dėl čempiono titulo kovoti jau užsiregistravo 22 šokių ansambliai iš 13 pasaulio valstybių.

Ant parketo besisukančių profesionaliausių planetos šokėjų tarpe šoks ir 7 kartus Europos bei 6 kartus pasaulio čempionais tapusi Klaipėdos universiteto sportinių šokių pirmoji „Žuvėdros“ komanda. Pastarajai prilygti, o galbūt net ir ją aplenkti bandys antroji „Žuvėdros“ komanda. Ant parketo taip pat suksis Rusijos, Vokietijos, Austrijos, Mongolijos, Olandijos šokėjai.

„Nors aukščiausio lygio šokėjus Lietuva turi jau ne vieną dešimtmetį, Lotynų Amerikos šokiai mūsų šalyje sparčiai išpopuliarėjo tik per kelerius pastaruosius metus. Tačiau šalį užvaldė tikra šokių manija, todėl labai džiaugiamės, jog savo sostinėje galime surengti pasaulio čempionatą ir visiems lietuviams padovanoti nepakartojamą jauduliu, aistra ir energija persmelktą šokių fiestą“, – sako čempionato direktorius Virginijus Visockas.

Čempionato dieną kiekviena komanda sušoks savo parengtą programą, kurią sudarys prisistatymo (pasisveikinimo) šokis, Lotynų Amerikos šokis ir atsisveikinimo programa. Į finalą po keleto turų pateks 6 arba 7 komandos, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. Tad gruodžio pradžioje Vilniaus „Siemens“ arena pavirs tikra įspūdingų šokių meka.
Vilniaus „Siemens“ arenoje rengiamą Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Gruodžio pradžioje Lietuvos sostinėje įvyksiantis čempionatas bus jau ketvirtasis. Paskutinį kartą Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatas Lietuvoje vyko 2002-ais metais. 2009 metais Vilniuje buvo surengtas Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas. Tuomet ant parketo triumfavo Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai.
Dažna Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatų rengėja yra Vokietija. Čempionatai taip pat vyko ir Rusijoje, Austrijoje, Čekijoje, Vengrijoje ir kt.

Išankstinė prekyba bilietais į Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatą vyks tik spalio 1-2 dienomis, savaitgalį, ir tik Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ įsikūrusiose „Tiketos“ bilietų pardavimų kasose. Šiomis dienomis bilietus bus galima įsigyti palankiausiomis kainomis. Nuo spalio 3 d. bilietus bus galima įsigyti visose „Tiketos“ bilietų kasose ir internetu www.tiketa.lt.