Gintaras Grajauskas – poetas, eseistas, prozininkas, muzikantas ir šiaip – kūrėjas, kurio mintys ir darbai įkvepia ne vieną pilietį pažvelgti į savo egzistenciją tarsi iš šalies. Šįsyk talentingo rašytojo pjesė „Brunonas ir barbarai“ įkvėpė režisierių Liną Mikutą sukurti to paties pavadinimo spektaklį, kuris nagrinėja vieną svarbiausių Lietuvos istorijos datų – šv. Brunono Kverfurtiečio nužudymą. Būtent nuo jo visai neseniai garbingai atskaičiavome savo, kaip tautos, gyvavimo tūkstantmetį. Spektaklis „Brunonas ir barbarai“ Vilniuje bus parodytas vieną kartą – balandžio 6 d. 19 val. Menų spaustuvėje.

Jauno režisieriaus Lino Mikutos sukurtas spektaklis prieglobstį rado Šilutės kameriniame teatre – čia jis kartu su šešių jaunų vilniečių aktorių komanda (Paulius Čižinauskas, Tomas Stirna, Josif Baliukevič, Tadas Gryn, Lina Rastokaitė, Renius Juodzevičius) bandė pirmiausiai sau patiems atsakyti į klausimą, ką reiškia Lietuvos tūkstantmetis. Režisierius sako, kad „Brunonas ir barbarai” skirtas tiems, kam ne vis vien, kas jie tokie, koks jų santykis su istorija, praeitimi, ir kokioje laiko plotmėje dabar yra.

Pasak dramaturgo, sukūrusio pjesę per keturis mėnesius, trys banginiai, ant kurių laikosi „Brunono ir barbarų“ pasaulis – tai groteskas, paradoksas, autoironija. Šis pasaulis, jo nuomone, nuolat balansuoja tarp tikrovės ir vizijos, tarp rytų ir vakarų. Grajauskas tvirtina, jog tai – „pasaulis, verčiantis susimąstyti – ar Lietuva, amžinoji pasienio valstybė, pasikeitė? Ar galų gale, po tūkstančio metų, ji jau pasirinko ir surado savo vietą pasaulyje? O gal tebeesame tie patys barbarai – su savo vaikišku naivumu, valstietiškomis suktybėmis ir provincialiu pasipūtimu, jog „mūsų kukuliai – didžiausi pasaulyje“ ?

Jei jums smalsu pažvelgti į save ir kitus lietuvius iš šalies ir dar pro didinamąjį stiklą ir pamėginti išnarplioti klausimą, kas po galais yra lietuviai (barbarai ar išdidūs „paskutinieji Europos pagonys“, žudikai ar savo kultūros gynėjai, amžinai vėluojantys, o gal tiesiog nesuprasti ir neatrasti) – kviečiame į Menų spaustuvę balandžio 6 d. Bilietus į spektaklį platina Bilietai.lt, jų kaina 25 lt. Bilietus taip pat galima įsigyti Menų spaustuvėje 1 val. iki renginio pradžios.