Mitingai su antipolitiniais lozungais, sekso orgijos, parodomoji prabanga ir tikrasis vidinio pasaulio skurdas – praėjusią savaitę Klaipėdoje nufilmuotame naujosios grupės „Junior“ dainos „Mes nutrauksime tylą“ vaizdo klipe netrūks prie ekranų trauksiančių ir susimąstyti verčiančių kadrų.

Neseniai apie sugrįžimą į lietuvišką popsceną pranešusi grupė „Junior“, šiam žingsniui apsisprendusi po dešimtmetį trukusios pertraukos, šalies klausytojų teismui pristato naująją savo dainą „Mes nutrauksime tylą“. Už šio iškalbingo pavadinimo – praėjusį dešimtmetį kultinės Lietuvos grupės statusą pelniusio kolektyvo narių pamąstymai apie visuomenės vertybių situaciją, dažną trikdančias politikos intrigas, kuo toliau, tuo labiau panešėjančias į primityvią komediją, ir apie pramogų verslą, kuriame tarpsta tuštybė, ydingi orientyrai ir pigios populiarumo siekimo priemonės.

„Po tokios solidžios pertraukos norėjome sugrįžti su svariu kūriniu ir džiaugiamės, kad mūsų dainų nuolatinis autorius Žilvinas Liulys puikiai perteikė kilusias mintis ir nuotaikas muzikos kalba, – sakė grupės „Junior“ nariai. – Regis, tą patį galėsime pasakyti ir apie šiuo metu baigiamą kurti vaizdo klipą, kurį nekantraujame pristatyti.“

Pastaruoju metu klipų šykštinčios lietuviškos popscenos sensacija pretenduojanti tapti videoistorija šalyje susiklosčiusiai situacijai atspindėti rado tinkamą personažą – pagrindinį vaidmenį klipe atlieka ne grupės nariai Rosita, Andrius ir Mintarė, o dvigubą gyvenimą gyvenantis klounas.

Pokštus, triukus ir pliušinius žaisliukus vaikams dalijantis personažas susilaukia didelio populiarumo ir leidžiasi užvaldomas žvaigždžių ligos. Įtikėjęs savo nepaprastu žavesiu ir talentu, aktorius visiškai susitapatina su juokdario įvaizdžiu. Tačiau po pozityvaus, gėrį ir meilę sėjančio linksmintojo kauke slypi asmuo, kuriam nesvetimos jokios nuodėmės. Uostamiesčio viešbučiuose bei naktinėse gatvėse filmuotuose vaizduose klounas neria į audringus vakarėlius su kvaišalais ir orgijomis bei į kitas suaugusiųjų pramogas.

Kuo baigiasi ši istorija, kas bendra tarp masinių manifestacijų ir pramogų sūkurinėje vonioje, žiūrovai sužinos pamatę klipą, kuris šiuo metu montuojamas. Jį planuojama užbaigti balandžio pradžioje. Darbas bus paskelbtas populiariojoje interneto svetainėje YouTube.com bei kituose portaluose.

Pagrindinį – klouno – vaidmenį klipe atlieka klaipėdietis aktorius Adomas Stančikas, lietuviško kino mėgėjams puikiai pažįstamas iš režisieriaus Emilio Vėlyvio juostų „Matvaju“, „Mazgas“, „Zero“. Klipe šmėžuos ir žinomi popscenos veidai: grupė „Pikaso“, Žilvinas Žvagulis bei kiti. Ir, žinoma, patys „juniorai“, už klipo idėją dėkojantys savo prodiuseriams Gintarui ir Mindaugui Bendžiams. „Jie mums pasiūlė kelis sumanymus, tačiau šis visiems pasirodė pats geriausias,“ – sakė „Junior“ nariai.

Klipo scenarijumi ir režisūra rūpinosi M.Bendžius, kuriam ši patirtis – ne pirmoji. Jau anksčiau jis yra prisidėjęs prie grupių „Mango“ bei „Pikaso“ klipų kūrimo ir prisipažįsta, kad ši sritis jam labai įdomi. „Aišku, jeigu finansinė situacija būtų palankesnė, galėtume investuoti į klipą ne tik kūrybinių minčių, bet ir daugiau lėšų. Tačiau jeigu turi idėjų, kuriomis tiki, materialinis aspektas nesustabdys jų įgyvendinimo,“ – mano prodiuseris.