just_plain_folksLietuvių atlikėjai puikiai pasirodė JAV vykusiuose „Just Plain Folks“ muzikos apdovanojimuose! Dainininkė Jurga ir grupė „Skamp“ laimėjo iš viso keturis apdovanojimus šį savaitgalį Nešvilyje, Tenesio valstijoje, JAV vykusiame renginyje. Jurgos daina „Smėlio žmonės“ buvo pripažinta geriausiu europietišku kūriniu, o „5th Season“ – geriausiu R&B stiliaus kūriniu. „Skamp“ su savo albumu „Le Boom Chick Vol. 2“ laimėjo geriausio remiksų albumo nominacijoje, Vee Diawara pripažintas geriausiu prodiuseriu.
Lietuvių atlikėjai buvo tarp artimiausių pretendentų laimėti ir kitose nominacijose. Jurgos albumas „Instrukcija“ liko antras geriausio europietiško albumo kategorijoje, vaizdo klipas dainai „5th Season“ užėmė trečiąją vietą tarp muzikinių vaizdo klipų, o daina „Spiderwoman: Rising“ šiuose apdovanojimuose buvo ketvirta tarp geriausių šokių muzikos kūrinių. Jurgai priklauso paminėjimų „Just Plain Folks“ nominacijose su vienu albumu rekordas – iš viso aštuonios nominacijos.

„Skamp“ kūriniai „Sooner or Later (Willux Remix)“ ir „Calling after Me (Gaz Gaz Mix)“ užėmė trečią ir penktą vietas tarp geriausių remiksuotų kūrinių, albumas „Kažką?!“ užėmė ketvirtą vietą geriausio europietiško albumo nominacijoje, albumas „Live & Deadly“ paminėtas ketvirtuoju tarp gyvo koncerto įrašų, o daina „Doin‘ Alright“ buvo šešta tarp geriausių šokių muzikos kūrinių.
„Just Plain Folks“ apdovanojimus „skempai“ jau yra laimėję ir anksčiau – 2004 metais Kalifornijoje, JAV jie susišlavė net keturis prizus, tarp kurių buvo metų grupės ir metų repo/hip-hopo albumo („Skempinligė“) nominacijos, o albumas „Le Boom Chick“ tąkart tapo geriausiu šokių muzikos albumu.
Jurgai šios pergalės yra pirmosios „Just Plain Folks“ apdovanojimuose. Su albumo „Instrukcija“ (vienas šio albumo prodiuserių taip pat yra Vee Diawara) dainomis ji jau yra tapusi geriausia Baltijos šalių atlikėja MTV Europos muzikos apdovanojimuose ir Baltijos dainos konkurso nugalėtoja Švedijoje.
„Just Plain Folks“ muzikos apdovanojimai rengiami nuo 1999 metų ir skirti nepriklausomiems muzikos atlikėjams ir kūrėjams. Apdovanojimų steigėjas Brianas Austinas Whitney pradėjo juos rengti, nes, jo nuomone, „likę 98 procentai“ pasaulio muzikos yra inoruojami į mases orientuotų televizijos kanalų ir nusipelno didesnio dėmesio.
„Šių metų apdovanojimų dalyviai nustebino savo talentu, aistra, o labiausiai šiltu ir draugišku entuziazmu, tai buvo magiška“, – sakė apdovanojimų organizatorius Brianas Austinas Whitney. Savo gyvus pasirodymus Nešvilyje savaitgalį vykusioje ceremonijoje surengė per 30 grupių, visiems nugalėtojams buvo įteikti arba bus išsiųsti paštu specialūs prizai.
Per dvejus metus „Just Plain Folks 2009“ apdovanojimams buvo įregistruota per 42.000 albumų, maždaug 560.000 dainų, atstovaujančių per 90 muzikos stilių. Dalyvių geografija yra itin plati – net 160 pasaulio valstybių. Pateiktus kūrinius vertino 10.000 narių komisija, sudaryta iš muzikos pasaulio profesionalų, muzikos gerbėjų, taip pat pačių dalyvių bei kompozitorių atstovų. Vienintelis vertinimo kriterijus buvo „ar ši muzika tave jaudina?“.
„Just Plain Folks“ apdovanojimuose prizus laimėję lietuvių atlikėjai šiuo metu ruošiasi susitikimams su savo gerbėjais. Grupė „Skamp“ šį šeštadienį, rugsėjo 5 dieną, Vilniaus klube „Tamsta“ rengia savo paskutinį koncertą šiais metais. Naują albumą „+37° (Goal of Science)“ spalio pradžioje išleidžianti Jurga muzikos gerbėjus pakvies į šio albumo pristatymo koncertus spalio 10 dieną Vilniuje, spalio 17 dieną Klaipėdoje ir spalio 24 dieną Kaune.