Ankstyvas rytas, 4:30. Su tėvu, dėde ir broliu einame laukais į pamiškę. Nors birželis, bet šalta, lyg būtų vasaris. Akys vis dar limpa, bet tėvas vis primena, kad rankose dalgis – ne žaislas. Visą vakarą kalė ir taisė dalgius. Mums, paaugliams, tai visiškai nesuprantamas įrankis, nors juo ir mokame naudotis. Atėję į pamiškę, pasiimame daiktus. Palaukiame, kol tėvas pasigaląs savo dalgį ir išpjaus pirmąją brydę. Tada stojame vienas paskui kitą ir su nedidelėmis pertraukėlėmis pradedame pjauti žolę. Iš pradžių viskas klostosi neblogai, tik po kokio pusvalandžio pradeda skaudėti rankos, ant delnų pasirodo pirmosios pūslės. Sustojame. Pasigalandame dalgius, atsigeriame ir vėl į pradalgę…

Tai realūs šių eilučių autoriaus atsiminimai iš vaikystės. Jei tais laikais būtume turėję trimerius, tokios romantikos nebūtų tekę patirti. Užsidedi ausines ir burzgi pusvalandį, tada stoji užsipildyti kuro arba pasikeisti valo, leisti varikliui atvėsti. Nieko švento. Jokių pokalbių su kitais šienpjoviais, jokių juokelių apie žemės ūkį ir ateitį…

Bet pereikime prie to laikotarpio, kai trimeriai pakeitė dalgius. Kiekvienas žemės ūkio padargas turi savo motorinį atitikmenį. Dalgio atitikmuo – trimeris. Plūgo atitikmuo – motoblokas. Pjūklo – benzininis pjūklas. Net karučiai yra su motoru ir keturiais ratais.

Trimeriai išlieka labai reikalingi kasdieniniame ūkyje, nes žolę patrumpinti reikia visada. Kai kieme veja lygi ir išpuoselėta, trimeris nereikalingas, pakanka ir žoliapjovės ar net žolę pjaunančio roboto, tačiau kai daug patvorių, sodas, daržas, pamiškė, be trimerio neapsieisi…

Trimeris, arba tiksliau sakant krūmapjovė, yra mechanizmas, kuris turi labai blogą bruožą – kartais ima ir sugenda. Tada kyla dilema – taisyti pačiam ar vežti pas meistrus. Pabandykite patekti pas meistrus didmiestyje. Kaip pas medikus reikia iš anksto užsirašyti, po to laukti pora savaičių kol apžiūrės ir dar tiek pat, kol sutaisys. Jei gedimas nerimtas, galima bandyti taisyti patiems.

Trimerių dalys parduodamos internetu, todėl viską galima gauti greičiau, nei per savaitę. Per tiek laiko žolė nespės labai užaugti…

Kokios dažniausiai naudojamos trimerių dalys?

  • Keičiamas valas;
  • Keičiama apsauga;
  • Trimerių galvutės;
  • Rankenos tvirtinimo mechanizmai;
  • Trimerio rankenos;
  • Trimerio velenas.
  • Trimerio variklio dalys: reduktorius, cilindrai, oro filtrai, žvakė ir t.t.

Trimerių atsargines dalis reiktų pirkti tik originalias. Taip tiksliai žinosite, kad prietaisas veiks dar ilgą laiką. Tai ne dalgis – išplakei plaktuku, kelis kartus bude brūkštelėjai per ašmenis ir pirmyn į pievą.