Spalio 20 d. 19 valandą Menų spaustuvėje žinomi gatvės šokių kultūros atstovai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius pristato spektaklį FEEL-LINK – pirmąjį gatvės šokio spektaklį profesionalioje scenoje.

„Aš labai seniai domiuosi teatru, net norėjau stoti į Muzikos ir teatro akademiją. Tuo metu kursą rinko Keistuolių teatras, reikėjo daug dainuoti, tai nesiryžau… Vaikščiojau į spektaklius, šiuolaikinio šokio festivalius ir atsirado svajonė, apie kurią buvo baisu kalbėti garsiai, nes dar neišsipildytų. Bet liko vos kelios dienos, tai gal…“, – triskart pabeldžia į medį Airida Gudaitė.

Airida ir Laurynas yra gerai žinomi ne tik gatvės šokių bendruomenėje. Dalyvaudami televiziniame šokių projekte „Tu gali šokti“, jie tapo matomi žymiai didesnei auditorijai, bet ties tuo nesustojo. Laimėję Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programos „Atvira erdvė“ atranką, jie pildo ambicingą norą atvesti į šiuolaikinio šokio sceną gatvės kultūros elementus. Šokėjai ir choreografai tiki, kad šios skirtingos estetikos, pasaulėžiūros ir net bendruomenės tik praturtės, atradusios viena kitą.

Spektaklio ,,Feel-link“ veikėjai pasitelkia laisvo urbanistinio šokio technikas, padedančias išlaisvinti kūno motoriką ir kartu priartinančias kūrinio temą prie jaunosios kartos šokio vertybių.

Choreografai ir šokėjai įžvelgia sąskambius tarp muzikinio spektaklio pagrindo ir pačios spektaklio idėjos. Spektaklio pavadinimas – angliško žodžio „feeling“ (jausmas) transformacija į naujadarą „Feel-link“, kuris nurodo į spektaklio tematiką – jausmų apčiuopiamumą išlaisvėjusioje patirčių, vertybių ir pasirinkimų kultūroje.

Muzikinį spektaklio pagrindą sudaro amerikietės pianistės, džiazo atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, žinomos sceniniu vardu Nina Simone, kūrinio ,,Feelings“ interpretacija. Kūrinio teksto, muzikos ir šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus.

Spektaklio kūrėjai kviečia teatralus atrasti gatvės šokį, o gatvės šokio gerbėjus – jo galimybes profesionalioje scenoje.