viskas-arba-nieko-photo-dmatvejev-spektaklisVienas garsiausių Lietuvos režisierių Cezaris Graužinis ir jo ištikima „komanda“ – teatro trupė „cezario grupė“ sausio 28 d. 19 val. Menų spaustuvėje pristato naujausią savo darbą, spektaklį „Viskas arba nieko“. Šis spektaklis – tai nuotaikinga teatrinė kelionė po pasaulį be kompromisų, kuriame įmanoma turėti „viską“ arba neturėti „nieko“, gyventi su žmogumi visą gyvenimą jo nematant arba įsigyti prisukamą mechanizmą nuotaikai pakelti.

Patys kūrėjai spektaklio žanrą įvardina kaip liūdną komediją, ir nors ši komedija neturi nei aiškios siužeto linijos, nei įspūdingų dekoracijų, subtili režisūra ir puiki vaidyba leidžia patirti keistą mišinį teatre – juoką su liūdesio priemaišom.

Keturiomis taburetėmis, polietileniniais maišeliais ir vandens purkštuvu „ginkluoti“ aktoriai Julius Žalakevičius, Vilma Raubaitė, Brigita Arsobaitė ir Paulius Čižinauskas veda žiūrovus per nepatirto teatro teritoriją, kurioje plačiuose laukuose užkastos gyvenimo prasmės ieškojimo, laimės, meilės, draugystės minos. Jas galima apeiti arba susprogdinti – bet niekada nežinai, ar dūmams išsisklaidžius ore pasimatys viskas, ar nieko. Muziką spektakliui sukūrė nuolatinis Cezario Graužinio kūrybos partneris – Martynas Bialobžeskis.

Cezaris Graužinis – neprilygstamas pasakojimo meistras, vaizduotės teatro kūrėjas, minimaliomis scenovaizdžio priemonėmis suteikiantis aktoriams ir žiūrovams maksimalią vaizduotės laisvę ir sugebantis visuomet užkabinti jautriausias sielos stygas. Šiuo metu Graikijoje gyvenantis ir kuriantis režisierius praeitų metų pabaigoje sukūrė labai sėkmingą Nikos Kazantzakio romano „Graikas Zorba“ pastatymą Nacionaliniame Graikijos teatre. 2007 m. Atėnuose jis taip pat tituluotas geriausiu Graikijos režisieriumi – už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“ jam įteiktas prestižinis Karolos Koun apdovanojimas.

Spektaklis „Viskas arba nieko“ vyks Menų spaustuvėje sausio 28 d. 19 val. Bilietus platina Tiketa, kaina 20 Lt.