luctus_peklaGruodžio 26 dieną Vilniuje, tradiciniame sunkiosios muzikos renginių klube „Mulen ružas“ griaudės netradicinis, naujas koncertas „Pekla-9”. Koncerto scena dalinsis penkios Lietuvos grupės, į savo tarpą broliškai priimsiančios ir vieną kolektyvą iš Latvijos, o Tauro kalnas kaip visuomet bus pasirengęs sutikti alternatyviosios muzikos mėgėjų gretas.

Siaučiant masinei žiemos švenčių „epidemijai“ koncertas „Pekla-9” ir bus viena iš retų alternatyvų, skirtų subkultūros atstovams šiuo pramogų ir laisvadienių laikotarpiu. Vis dėlto, pasak organizatorių, renginio koncepcija yra pagrįsta draugiška ironija ir skeptišku požiūriu: „Dirbtiniu laikinu džiaugsmu ir spindesiu akinančios šventės ateina ir praeina, o gyvenimiška pekla, ypač šiuo sudėtingu metu, nedingsta niekur. Taigi pateisinti beprotiškiausią šėlsmą galima tik į ją, peklą, žvelgiant su humoru ir ironija, o ne tikint stebuklais. Sunkiosios muzikos fonas tam tinka geriausiai, tad iš čia ir koncerto tikslas – atsiribojus nuo visuotinės kalėdinės manijos, pramogauti kaip visuomet savaip…“.

Šiai idėjai, kaip minėta, savo dalyvavimu pritars penkios grupės iš įvairių Lietuvos miestų ir kolektyvas iš Rygos.

Latviai Preternatural – tai jau dešimtmetį gyvuojanti grupė, ieškanti Death metalo galios bei Black metalo atmosferos dermės. Lietuvos auditorijai nesvetimi muzikantai vėl pateiks tamsios, bet melodingos kūrybos.

„Pekla-9“ – aktualus koncertas Black metalo mėgėjams ir ištikimiausiems Luctus fanams. Italijoje studijuojančio lietuvaičio pasirodymą su projektu Luctus išvysime, ko gero, paskutinį kartą prieš planuojamą koncertinės veiklos sustabdymą iki pat 2011 metų. Luctus pateiks kone daugiausiai pykčio ir įniršio išliejantį performansą, bet kaip visada atvirą ir nuoširdų.
Šiauliečiai Stranger Aeons atveš progresyvaus metalo energijos, dinamikos ir melodijų – tikėtina, jog išgirsime keletą epizodų ir iš šiuo metu leidybai ruošiamo naujojo jų albumo. Panašios muzikinės krypties laikosi ir itin retai koncertuojantys klaipėdiškiai Silhouette, savo debiutinį albumą pristatę jau prieš kurį laiką. Tad „Pekla-9“ – proga paklausyti ir palyginti šių dviejų progresyvaus metalo grupių kūrybos.

Dar dvi grupės – vilniečiai Lucifer ir Alcordewar. Lucifer trykšta jaunatvišku entuziazmu ir Thrash metalo energija. Jų energingas bei smarkus pasirodymas puikiai atitiks „Pekla-9“ koncerto idėją. Na o apie kolektyvą Alcordewar nežinoma visiškai nieko, išskyrus tai, kad jo muzikantai yra ilgamečiai kitų muzikinių projektų dalyviai. Tad pasikliaujant muzikantų patirtimi ir profesionalumu, tikimasi, kad koncerto grupių gretose netikėtai atsidūręs dar negirdėtas eksperimentas publikos nenuvils ir pateiks šelmišką staigmeną.

Auditorijos neturėtų bauginti ir koncerto kaina – 30 Lt. Bilietus bus galima įsigyti prie įėjimo. Renginio pradžia – 18 val.

luctus_pekla