heligolandPrieš keletą metų vieninteliam koncertui Palangoje į šalį užsukę „Heligoland“ šį kartą koncertuos ne tik pajūryje. Legendinės škotų grupės „Cocteau Twins” nario Robin Guthrie prodiusiuojamas kolektyvas Lietuvoje surengs du pasirodymus: rugsėjo 19 d., šeštadienį Vilniaus klube “Musė“ ir 20 d., sekmadienį Klaipėdoje, klube “Roxy”.

Iš Australijos į Prancūziją dėl muzikos kadaise emigravę „Heligoland“ iš viso ruošiasi daugiau nei dešimčiai koncertų, kuriuos grupės gerbėjai išvys ir Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje bei Suomijoje.

Savo pasirodymų metu jie pristatys muzikos įrašų leidyklos ir pavadinimo vis dar neturintį trečiąjį albumą, prie kurio savo stebuklingais pirštais prisilietė žinomas prodiuseris R. Guthrie, vienas iš legendinės škotų „dream pop“ ir „new wave“ grupės „Cocteau Twins” narių, dirbęs su tokiais žinomais atlikėjais kaip A.R.Kane ir Urlich Schnauss bei kolektyvais “Lush”, “Mandalay”, “School of Seven Bells” ir kitais.

Anot grupės gitaristo Dave’o Olliffe’o, naujasis darbas stilistiškai nelabai kuo skiriasi nuo ankstesniųjų, tačiau pagrindinis skirtumas yra tai, jog jis gerokai turtingesnis garso sluoksniais.

“Tai yra esminis momentas, kurį visada norėjome pasiekti ir Robinas (Guthrie) tiesiog idealiai čia padėjo: girdisi dar daugiau gitarų, dar daugiau vokalo bei nuostabi ritmų variacija,- teigė muzikantas, – Palyginus su ankstesniais dviem, šis albumas nebe įžanginis, daugiau europinio koncepto ir išpildantis mūsų svajones, tačiau tuo pačiu šiek tiek mažiau ambicingas.“

Kritikai „Heligoland“ muziką priskiria „slowcore“ ir „dreampop“ stiliams bei tapatina jų dainas ir garsą su „Cocteau Twins“ būdingais sklandančiu moterišku vokalu ir atmosferinėmis tekstūromis, paprastu „Low“ dvasingumu ir ilgesinga „Mojave 3” melancholija.

Indie sceną atstovaujanti grupė savo pasirodymuose atliks ne tik kūrinius iš paskutiniojo albumo, bet ir senesnes bei pastaruoju metu sukurtas kompozicijas.

Turo metu kolektyvas pasirodys nauju sąstatu: be senbuvių Steve Wheeler su bosine ir Dave Olliffe su elektrine gitaromis, vokalistės bei akustinės gitaros partijas atliekančios Karen Vogt kartu vyksta ir naujas būgnininkas, prancūzas Stéphane Pigneuil.