Italijos Respublikos ambasados Vilniuje ir Italų kultūros instituto Vilniuje iniciatyva gegužės 3 dieną Vilniuje buvo pristatyta garsios skulptorės iš Italijos Vittorios Marziari darbų paroda „Sielos virpesiai“. Po kelionių po įvairias Europos šalis skulptorė pristatė savo ypatingus kūrinius Vilniuje. Ši paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 dienos, prekybos centro „Panorama“ antrame aukšte.

Skulptūra yra viena iš meno šakų, kurioje itališkas genialumas visuomet reiškėsi savo meistriškumu: nuo antikos laikų iki Renesanso, nuo neoklasicizmo iki šių dienų, skulptoriai iš Italijos skyrėsi nuo kitų savo menišku jautrumu ir sugebėjimu per materiją išreikšti vidines emocijas.

Puikiai meno žinovų įvertintos dvidešimt šešios Vittorios Marziari skulptūros viešės Vilniuje beveik mėnesį. „Ši menininkė turi dovaną suteikti pavidalą savo pačioms giliausioms emocijoms ir išreikšti savo pojūčius ir svajones bronzoje – medžiagoje, kuri, liečiama menininkės rankų, įgauna lengvumo ir dinamikos,“ – teigė Laura Ranalli, Italijos Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotoja.

Skulptorė Vittoria Marziari Donati gimė San Savimo vietovėje, studijavo Sienos meno institute „Duccio di Boninsegna“, surengė nemažai parodų Europoje ir JAV.