Liepos 16-18 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje antrą kartą įvyksiantis tarptautinis festivalis „Velnio akmuo“, viliojantis ekstremalia, gyva sunkiojo roko ir metalo muzika, pašėlusia energija, užburiančia atmosfera bei retam festivaliui būdingomis idėjomis ir drąsa.

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato dar keturis kolektyvus iš užsienio atvykstančius šiais metais į mažą Anykščių miestelį. Olandai „Devious“ atstovauja death metalo sceną, į savo dinamišką ekspresyvią muziką įpindami melodijas, technišką, sunkiomis gitarų partijomis grįstą grojimą. Nuožmų tradicinį black metalą atliekantys belgai „Gorath“ išsiskiria kiek netipiškais atonaliais bruožais, mistinių garsų prieskoniais, ir tvirtina, kad net juodžiausias metalas turi būti preciziškai kruopštus ir paremtas klasikiniais muzikos dėsniais. Black metalą taip pat groja ir „Semargl“, kilę iš Ukrainos, žadantys nenuvilti sunkiosios muzikos gerbėjų nei akustiniais intarpais, nei energingu tamsiojo metalo skambesiu. Galiausiai italai „White Skull“, tradicinio heavy metalo veteranai, turėtų sulaukti išskirtinio dėmesio su moterimi scenos priešakyje, stipriu vokalu prilygstančia veržliam, energingam vyriškiui. Į Anykščiuose įvyksiantį festivalį taip pat atvyks ir itin radikali grupė iš Amerikos „Deicide“, kuri surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse.

„Skirtingai nuo kitų mūsų šalyje vykstančių didesnių vasarinių renginių, festivalio misija yra būti smalsiems, išsiskirti, įveikti galiojančius muzikinius stereotipus ir skleisti tai, kas neabejotinai pažangu ir vertinama Vakarų Europoje. Šiais metais atlikėjų paieškai bei atrankai skiriamas ypatingas vaidmuo ir kažin ar Baltijos šalyse sutiktume kitą festivalį, kuris turi tikslą kiekvienais metais pristatyti vis kitas, dar nematytas ir negirdėtas grupes“, – teigia festivalio organizatorius Tadas Kazlauskas.

Festivalis vilios ir roko muzikos gerbėjus. Mažojoje festivalio scenoje profesionalių diržėjų komanda pristatys 1960 – 1981 metų roko muzikos repertuarą. Dominuos puikiai žinomi, klasika tapę vardai bei kiek mažiau žinomų, pogrindinių muzikos grupių kūryba.