grupe_antis_muzikos_ploksteleŠią savaitę grupė „Antis“ išleidžia savo muzikinės utopijos „Zuikis Pleibojus“ vinilo plokštelę, tapusią pirmąja po keliolikos metų pertraukos nauja lietuviška populiariosios muzikos vinilo plokštele. Albumo leidėjas kompanija M.P.3 Čekijoje pagamino ribotą 500 vienetų šios plokštelės tiražą, kuris jau pasiekė pirmuosius muzikos prekybos taškus Lietuvoje.
„Anties“ lyderio Algirdo Kaušpėdo teigimu, naujos vinilo plokštelės išleidimas primena pačią grupės pradžią. „Atsimenu, koks džiaugsmas buvo 1986 metais pasirodžius pirmajam „Anties“ LP, skubėjau į namus kuo greičiau pagroti. Ir šiandien, laikydamas naujutėlaitę „Zuikio Pleibojaus“ plokštelę, pasijutau toks bejėgis – teks įsigyti patefoną ir… pradėti viską iš naujo!“ – sakė Algirdas Kaušpėdas.

Naują vinilinę „Zuikio Pleibojaus“ plokštelę nuo šios savaitės jau galima rasti „Muzikos bombos“ parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, užsakyti internetu muzikosbomba.lt, taip pat „Rūdninkų knygyne“ (Rūdninkų g. 20, Vilniaus senamiestyje), parduotuvėje „Thelonious“ (Stiklių g. 12, Vilniaus senamiestyje) arba kreipiantis į albumo leidėjus – kompaniją M.P.3.

„Šios plokštelės gamybai reikėjo paruošti naują albumo masterį, šventiniu laikotarpiu ilgiau užtruko detalių derinimas ir gamyba, tačiau paėmus į rankas vinilo albumą nėra abejonių, kad buvo verta stengtis, o jo paklausius – „Anties“ skambesys, ko gero, atsiskleidžia dar geriau nei per CD grotuvą“, – sakė muzikos kompanijos M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.
Vinilo plokštelės pasirodymo proga radijo stotis pasiekė naujausia „Anties“ daina iš muzikinės utopijos „Zuikis Pleibojus“ – „Sparnai“. Kiek anksčiau radijo stotyse nuskambėjęs kūrinys „Aš pasitaisysiu“ sulaukė radijo klausytojų simpatijų ir tapo vienu didžiausių „Zuikio Pleibojaus“ programos favoritų.
Pasak Vaido Stackevičiaus, vinilo plokštelės pasirodymas yra labai simboliškas: „Pirmieji grupės „Antis“ įrašai pasirodė būtent vinilo plokštelėse. Turbūt daugelyje namų iki šiol saugoma Rygos plokštelių fabriko „Melodija“ išleista kultinė „Anties“ plokštelė raudonu viršeliu su iš laikraščio išplėšyta antimi. Po daugelio metų šią kolekciją galima papildyti nauja plokštele.“
Tuo tarpu CD formatu išleistas ir daug šurmulio sukėlęs albumas „Zuikis Pleibojus“ muzikos parduotuvėse yra jau nuo praėjusių metų gruodžio. Dar prieš pasirodant šiam albumui „Maxima“ prekybos centrai paprašė leidėjų albumo viršelį cenzūruoti, tačiau tai nesumažino pirkėjų susidomėjimo ir per pirmąjį mėnesį „Zuikio Pleibojaus“ kompaktinę plokštelę įsigijo apie pusantro tūkstančio pirkėjų.
Muzikinė utopija „Zuikis Pleibojus“ mini grupės „Antis“ 25 metų jubiliejų. Gruodžio mėnesį įvykę premjeriniai „Zuikio Pleibojaus“ spektakliai sulaukė išskirtinio publikos susidomėjimo – visi bilietai į juos buvo parduoti, todėl „Anties“ muzikantai vasario 12-16 dienomis žiūrovus vėl kviečia į penkis spektaklius su erdviniu garsu. Nauji „Zuikio Pleibojaus“ pasirodymai vyks toje pačioje vietoje – Lietuvos rusų dramos teatre.
Į vasario mėnesio spektaklius bilietų kainos grupės sprendimu bus mažesnės, bilietais šią savaitę pradės prekiauti „Tiketa“. Pasak Algirdo Kaušpėdo, „premjerinius „Zuikio Pleibojaus“ spektaklius „Antis“ sugrojo Elitinės Tautinės Cenzūros atstovams ir gavo žiauriai gerą įvertinimą.“
„Dabar laikas Zuikį Pleibojų parodyti Tikriesiems Anties Gerbėjams ir sumalti Zuikį į kotletus. Pradėsime malimą nuo bilietų kainų ir jas sumažinsim… Ir gana ploti – laikas švilpti, rokeriai!“ – sakė Algirdas Kaušpėdas.

grupe_antis_muzikos_plokstele