suicide-djs-baltarusijoje1Grupė „Suicide DJs“ kupina įspūdžių grįžo iš koncertinių gastrolių, kurios savaitgalį vyko Baltarusijoje. Per tris dienas muzikantai surengė tris pasirodymus alternatyviniuose klubuose Minske, Vitebske ir Baranovičiuose. Dviejuose koncertuose kartu pasirodė ir lietuvių dainininkė migloko su grupe.
„Suicide DJs“ vokalisto Vido Bareikio teigimu, koncertai Baltarusijoje buvo labai skirtingi, tačiau į renginius susirinko ta publika, kuriems šie pasirodymai ir buvo labiausiai skirti. Didžiausias klubas, kuriame vyko lietuvių atlikėjų pasirodymas, buvo Vitebske veikiantis „Čerdačiok“. Jame sekmadienio vakare koncertą stebėjo per šimtą žiūrovų.
„Klubai, kuriuose lankėmes, buvo alternatyviniai, beveik pogrindiniai. Jie mažai afišuojasi, tačiau ten ateina žmonės, kurie žino, kas juose vyksta“, – sakė Vidas Bareikis. Koncertuose „Suicide DJs“ dainavo lietuviškai ir angliškai, o su klausytojais bendravo rusiškai. Kai kurių dainų tekstus pertraukose tarp kūrinių muzikantai publikai vertė ekpromtu.

Pirmąjį savo koncertą kaimyninėje šalyje – Baranovičiuose – „Suicide DJs“ muzikantai gali pavadinti vienu ekstremaliausių karjeroje ir lygina su matytais įrašais iš grupės „Nirvana“ koncertų. Įsijautusi publika šėlo taip arti muzikantų ir taip temperamentingai, kad vietomis trukdė groti. Atsirado ir tokių gerbėjų, kurie veržėsi „padėti“ groti, besilinksmindami išvartė garso kolonėles, mėgino ištraukti instrumentą iš grupės trombonininko Prano Dapšausko rankų, o po pasirodymo prašė, kad jis pamokytų groti.
Koncertas Minske vyko šeštadienį nedideliame „Graffiti“ klube, kuris įsikūręs gamyklos patalpose. Tai buvo sklandžiausiai organizuotas iš Baltarusijoje vykusių pasirodymų, tuo pačiu vienas geriausių „Suicide DJs“ koncertų šiais metais. Dėl vietos trūkumo scenoje grupės trombonininkas grojo pusiau išlindęs iš persirengimo kambarėlio. Lietuvių atlikėjai kaip tik buvo pabaigę savo programą, kai truputį po dešimtos valandos vakaro linksmybes nutraukė atėjusi valytoja. Tuo tarpu Vitebske sekmadienį „didžėjams savižudžiams“ tam, kad klubas spėtų laiku užsidaryti, teko savo programą keliomis dainomis patrumpinti.
„Pasirodymai įvyko nuo privačios biliardinės rūsio iki keisčiausio klubo, kokį esu matęs – medinio, kaimiško namelio su palėpėje įrengtu jaukiu klubu, į kurį įėjimas yra per avalynės taisyklą, o kieme suverstos kapojimui skirtos malkos“, – dalinosi įspūžiais Vidas Bareikis, pripažįstantis, kad vis dar yra „nutrenktas kultūrinio ir moralinio šoko“.
Pirmą kartą Baltarusijoje viešėjusiems muzikantams teko ir pirmą kartą pajausti dar tebesančias sovietinio režimo liekanas. „Įspūdžiai privertė susimastyti, kad turime labiau vertinti tai, ką turime patys. Lietuvoje tiek galimybių kažką nuveikti, bet esame pasimetę ir išpuikę, užuot naudojęsi tomis galimybėmis“, – sakė Vidas Bareikis. Jį džiugino puikus baltarusių priėmimas, kontaktas su publika ir klubų bei koncertų organizatorių susidomėjimas pakviesti koncertuoti ir kitą kartą.
Savaitgalį Baltarusijoje vykusius lietuvių atlikėjų koncertus surengė šios šalies kultūros leidinys „34 Multimedia Magazine“, šiais metais įvykdęs žurnalistinį projektą su lietuvišku kultūros leidiniu „Pravda“, vėliau pakvietęs su koncertais apsilankyti ir „Pravda“ muzikos naujokų apdovanojimų laureatus. „Suicide DJs“ į šią kelionę pasiėmė filmavimo ir fotografavimo kameras. Muzikantų nuotykius Baltarusijoje bus galima išvysti gruodžio 25 dieną jų koncerto muzikos klube „Tamsta“ Vilniuje metu.

suicide-djs-baltarusijoje1